افزونه همکاری در فروش افیلیو مختص ووکامرس

افزونه وردپرس افیلیو

معرفی افزونه همکاری در فروش افیلیو

اگر با دنیای تبلیغات آنلاین آشنا باشید، حتما تا به‌حال نام افیلیت مارکتینگ را شنیده‌اید، یک مدل تبلیغاتی که به آن همکاری در فروش هم می‌گویند. مدلی که در آن یک شرکت برای جذب ترافیک یا لید برای محصول یا خدمات خود از یک ناشر میانجی (third-party) استفاده می‌کند. این شخص یا شرکت سوم همان افیلیتور یا ناشر است که در ازای تبلیغ محصول یا خدمات، کمیسیون دریافت می‌کند. طبق آخرین آمار، بیش از 80.000 فروشگاه آنلاین وردپرسی در ایران فعالیت دارند که می‌توانند از پتانسیل افیلیت مارکتینگ موجود برای فروش محصولات و خدمات خود استفاده کنند. تا پیش از این چالشی که برای استفاده از پلتفرم های همکاری در فروش ایرانی وجود داشت، دشوار بودن مراحل اینتگریشن یا یکپارچه سازی فروشگاه با پلتفرم همکار بود اما افیلیو با ارائه افزونه مختص همکاری در فروش برای ووکامرس، این مشکل را برطرف ساخته است.

«افیلیو» نام پلتفرمی است که سال‌ها با دیجی‌کالا همکاری می‌کرده و مدتی است خدمات سیستم همکاری در فروش (افیلیت مارکتینگ) را به‌طور عمومی ارائه می‌دهد. بزرگترین مزیت همکاری در فروش این است که فروشگاه تنها به ازای تبلیغاتی به ناشر هزینه پرداخت می‌کند که به فروش منجر شده باشند. افیلیو نیز به عنوان یک سیستم همکاری فروش، مزایای زیادی دارد. در پلتفرم افیلیو به بیش از ۱۵۰۰ ناشر فعال دسترسی دارید و این بدان معناست که امکان دیده شدن تبلیغ شما در سطحی گسترده فراهم است.

مهم‌ترین مزایایی که استفاده از افیلیو برایتان به‌همراه می‌آورد:

  • ترافیک باکیفیت به‌صورت رایگان به وبسایت شما جذب می‌شود.
  • رسانه تبلیغاتی به انتخاب شما و مناسب کسب‌وکارتان خواهد بود.
  • افیلیو، دقیقا گروه هدف شما را مخاطب قرار می‌دهد.
  • حتی در صورت برگشت یک سفارش، شما هزینه‌ای برای تبلیغ نمی‌پردازید.
  • در تمام مراحل تنظیم و اجرای تکنیکال کمپین افیلیت، می‌توانید روی کمک رایگان تیم افیلیو حساب کنید.
  • می‌توانید برای تبلیغ محصولات متفاوت، پورسانت متفاوتی تنظیم کنید.

با استفاده از افزونه وردپرس افیلیو دیگر نیازی به API نیست و صاحبان فروشگاه های ووکامرسی می‌توانند تنها با ثبت‌نام در پنل افیلیو به عنوان فروشگاه و نصب افزونه به سادگی همکاری در فروش را برای فروشگاه خود شروع کنند. افزونه افیلیو گزارش جذب کاربر جدید، سفارشات و وضعیت سفارش را به صورت کامل برای شما ارسال می‌کند.

مراحل نصب، فعالسازی و استفاده از افزونه وردپرس افیلیو

ثبت نام در پلتفرم افیلیو

اگر کاربر افیلیو نیستید، ابتدا می‌بایست در پلتفرم افیلیو از طریق این لینک ثبت‌نام کنید. همچنین در این مقاله مراحل ثبت نام کامل توضیح داده شده است.

دانلود و نصب افزونه

در این مرحله با مراجعه به این آدرس افزونه افیلیو را دانلود نمایید و از طریق پیشخوان وردپرس، بخش افزونه و انتخاب گزینه افزودن فایل افزونه (affilio-integration.zip) را بارگذاری و نصب کنید. همچنین با جستجوی عنوان Affilio-Wp در هاب افزونه‌های وردپرس نیز می‌توانید پلاگین افیلیو را بارگیری و نصب نمایید. سپس برای فعالسازی به بخش افزونه های نصب شده رفته و افزونه افیلیو را فعال کنید.

تنظیمات اولیه

برای انجام تنظیمات اولیه، از قسمت پیشخوان و بخش تنظیمات گزینه افیلیو را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده نام کاربری پنل افیلیو، رمز عبور و شناسه فروشگاه را (از قسمت فروشگاه ها، شناسه فروشگاه API قابل مشاهده است) وارد نمایید و روی دکمه‌ی ذخیره تغییرات کلیک کنید. در صورتی که اتصال به درستی انجام پذیرد “پیام اتصال به پنل افیلیو با موفقیت انجام شد” نمایش داده می‌شود.


همگام سازی

هنگامی که برای اولین بار قصد استفاده از افزونه افیلیو را دارید، گزینه همگام سازی کامل را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه اطلاعات محصولات و دسته‌بندی‌ها برای افیلیو ارسال می‌شود. همچنین اگر قصد Reset کردن کامل اطلاعات دسته بندی محصولات را دارید نیز می توانید از همگام سازی کامل استفاده کنید.همگام سازی سریع زمانی کاربرد دارد که قبلا فرایند همگام سازی داده‌ها با پنل افیلیو را انجام داده‌اید و اطلاعات شما در پنل افیلیو ناقص است.

وضعیت نهایی سفارش

در این قسمت می‌بایست وضعیت قابل قبول برای تایید نهایی سفارش را تعیین نمایید. این گزینه به صورت پیش فرض در حالت “تکمیل شده” یا “completed” قرار دارد و زمانی که نهایی شدن سفارش در صورت ارسال محصول مورد تایید است، در قسمت مربوطه “delivered” را وارد نمایید.

فعالسازی محیط آزمایشی

به منظور تست نمودن فعال شدن افزونه بر روی وبسایت خود می‌توانید از قابلیت فعال‌سازی محیط آزمایشی استفاده کنید. در این حالت با انتخاب گزینه فعالسازی محیط آزمایشی و مراجعه به آدرس /https://stage.affilio.ir از فعال بودن و عملکرد صحیح افزونه اطمینان حاصل نمایید. در صورت موفقیت آمیز بودن تست می‌توانید گزینه فعالسازی محیط آزمایشی را غیرفعال کرده و از طریق پنل اصلی افیلیو به آدرس /https://panel.affilio.ir فعالیت خود را آغاز کنید.

به‌روز‌رسانی افزونه افیلیو

از طریق بخش افزونههابا انتخاب فعال‌سازی به‌روزرسانی‌های خودکار، افزونه به صورت اتوماتیک آپدیت خواهد شد.

بررسی دسته بندی محصولات

به منظور اطمینان از اضافه شدن دسته بندی‌ها و محصولات می‌توانید در پنل کاربری افیلیو از طریق بخش “اسمارت ویجت” و انتخاب گزینه “افزودن ویجت” و سپس انتخاب فروشگاه موردنظر، دسته بندی‌های موجود را مشاهده کنید.


در صورت وجود هرگونه سوال با پشتیبانی افیلیو در تماس باشید.